Jesteś tutaj: Home » Moda » Biżuteria » Blask YES na Art & Fashion 2011 

Blask YES na Art & Fashion 2011

 

Piąta edycja Art&Fashion Festival już za nami. Jak i w poprzednich, tak i w tegorocznej odsłonie festiwalu nie zabrakło kreatywności, innowacyjności i świeżego spojrzenia na modę z różnych perspektyw. Marka YES, jak co roku, brała czynny udział w Art&Fashion, promując młodych twórców i ich pomysłowość.
Art&Fashion to festiwal, gdzie moda i sztuka wzajemnie się przenikają. A to, że sztuka jest modą, a moda sztuką potwierdzają organizowane w ramach festiwalu warsztaty, prowadzący je artyści oraz sami uczestnicy! W tegorocznej odsłonie festiwalu, w ramach warsztatów biżuteryjnych, wykład na temat procesów przekształcania starych wzorów w nowe produkty, o większej wartości i lepszej jakości - ‘Upcykling, czyli biżuteria z duszą” poprowadziła Magda Dąbrowska – projektantka YES. Na przykładzie zaprojektowanej przez nią z okazji jubileuszu 30-lecia YES kolekcji Pavoni pokazała, jak inspirując się biżuterią sprzed lat można stworzyd coś zupełnie współczesnego!

Biżuterię YES można było również zobaczyd podczas najważniejszego pokazu w ramach Art&Fashion Festival, pokazu ubrao będących efektem koocowym warsztatów FashionDesign prowadzonych przez Krzysztofa Stróżynę. Biżuteria ozdobiła kreacje powstałe pod profesjonalnym okiem Krzysztofa. Ten niesamowicie uzdolniony projektant w zeszłym roku stworzył wyjątkową kolekcję Krystof Strozyna for YES. Zaś przepiękna diamentowa kolia YES podkreślała piękno i nieskazitelnośd stylu Grażyny Torbickiej, która poprowadziła Galę Finałową.

Marka YES znana z tego, że od lat kreuje i wspiera – w roli organizatora czy sponsora – wydarzenia artystyczne promujące polską sztukę współczesną oraz młodych projektantów, ufundowała nagrodę specjalną festiwalu. Nagrodę przyznaną osobie, która zdaniem przedstawicieli marki wyróżniła się samodzielnością, zaangażowaniem, otwartością, odwagą do zmian i pomysłem. Nagroda trafiła do uczestniczki warsztatu Fashion Jewellery - Marty Litarowicz-Migdal i została wręczona podczas After Party.
Poznaoski Stary Browar po raz kolejny stał się najważniejszym miejscem świata mody w Polsce, gdzie spotkali się najwybitniejsi, najbardziej utalentowani modowi twórcy i projektanci. YES należy do grona Partnerów Art & Fashion Festival 2011.

---