Jesteś tutaj: Home » Wydarzenia » Bożonarodzeniowa edycja koncertów kameralnych 

Bożonarodzeniowa edycja koncertów kameralnych

       
Śpiewajmy Maleńkiemu oraz... innym maleńkim. Już narodzonym lub czekającym na przyjście na świat.  18 grudnia bożonarodzeniowa edycja koncertów kameralnych dla niemowląt, nieco starszych dzieci i ich rodziców. Zaśpiewa jedna z najwybitniejszych śpiewaczek operowych, solistka  Warszawskiej Opery Kameralnej i wielu scen europejskich i światowych -  Olga Pasiecznik.

Usłyszymy w jej wykonaniu m.in.słynną Wokalizę S. Rachmaninowa. Wystąpią także: oboista Filip Woźniakowski oraz pianista Maciej Piszek. Koncert poprowadzi Ada Kortas. Oprócz utworów muzyki klasycznej pojawią się  piękne polskie kolędy i pastorałki oraz gry i zabawy muzyczne.  

Ostatni koncert w 2011 roku to dobry moment na pierwsze podsumowanie. Kilkanaście koncertów w niezapomnianej atmosferze, żywiołowy odbiór najmłodszej publiczności, słowa uznania i podziękowania od rodziców oraz możliwość obcowania z najwyższej klasy artystami sprawiają, że ten rok zamykamy z poczuciem satysfakcji i pełni optymizmu patrzymy w przyszłość  projektu. Smykofonia ciągle się rozwija.  W 2012 roku zaprezentujemy Państwu nowe pomysły, nowe scenariusze, ciekawych wykonawców, a to wszystko pod skrzydłami Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki, które zamierza zorganizować też serię  koncertów dla mazowieckiech melomaluszków  spoza Warszawy. Z kolei  Orkiestra Sinfonia Varsovia, patron artystyczny festiwalu, planuje koncerty smykofoniczne  na Pradze, w swojej siedzibie przy ulicy Grochowskiej.

Melomaluszkom i ich opiekunom życzymy wielu wspaniałych wrażeń muzycznych i dużo radości na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia! 

Smykofonia. Śpiewajmy   
DLA MALUCHÓW
Warszawa, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki
18 grudnia (niedziela), godz. 11.00 i 12.30
Wstęp: bilety i karnety - ebilet.pl 

---