Jesteś tutaj: Home » Moda » Projektanci mody » Czołowi kreatorzy mody - Calvin Klein 

Czołowi kreatorzy mody - Calvin Klein

Calvin Klein urodził się w 1942 roku w Nowym Jorku,   w 1962 mając 20 lat ukończył studia na Fashion Institute of Technology. Działalność założył ze swoim przyjacielem z dzieciństwa Barrym Schwartzem w 1968 roku projektując początkowo płaszcze, rok później jeden z jego projektów znalazł się na okładce magazynu Vogue.    

W 1971 roku zaczął eksperymentować z odzieżą sportową.  Jego projekty były swobodne, bez zbędnych upiększeń.  Za to cenił materiał, odrzucił modny wówczas poliester i wrócił do naturalnych tkanin: bawełny, lnu, kaszmiru, koźlej skóry. W 1973 roku zdobył  trzy nagrody najlepszego projektanta.

Perfumy CH odniosły wielki sukces, dziś należą do najlepiej sprzedających się na świecie i to zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.  

Jego prowokacyjne kampanie reklamowe stają się tematem medialnym. Fotografia aktora Marka Wahlberga, w białych slipach wprowadziła Calvina Kleina na rynek desingerskiej bielizny. Calvin Klein zawsze swoją metkę prezentuje na wierzchu, bez względu czy to ubrania sportowe czy bielizna. To on w latach osiemdziesiątych rozpoczął modę na przyczepianie metek do ubrań.    

Calvin Klein to czołowa światowa marka odzieży luksusowej.  

 

Renata Paradis


Pokaz mody - kolekcja dla kobiet - Calvin Klein Pokaz mody - kolekcja dla mężczyzn - Calvin Klein 


---