Jesteś tutaj: Home » Moda » Moda dziecięca » Ekologiczne ubranka dla Twojej pociechy 

Ekologiczne ubranka dla Twojej pociechy

Pierwsze promienie słońca, pierwsze narodziny, pierwsze oczekiwanie, pierwszy dotyk, pierwsze dźwięki, pierwsze ubranie, pierwszy kontakt z naturą. Czyli pierwsze momenty życia Twojego dziecka.

Dziecko, z uwagi na swoją niedojrzałość fizyczną oraz psychiczną, wymaga szczególnej opieki i troski, w tym właściwej ochrony prawnej, zarówno przed jak i po urodzeniu – poucza nas Konwencja o prawach dziecka, przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych w roku 1989. Niesamodzielność i niedojrzałość wpisane są w jego naturę. Dlatego już od samego początku otaczane jest szczególną troską.

Narodziny pierwszego dziecka to szczególny okres dla świadomych rodziców. Wymaga od nich przyswojenia nowych umiejętności w błyskawicznym tempie. To jak intensywny kurs przygotowawczy z ekologicznego rodzicielstwa, macierzyństwa, miłości do dziecka i ziemi. Dobre przygotowanie do macierzyństwa to spełniona obietnica o bezpiecznym, świadomym i ekologicznym dzieciństwie Twojego Dziecka.

Świadomej Mamie, świadomym rodzicom Mon Petit Bébé zamiast tylko kolejnej, po prostu modnej kolekcji dla noworodków i niemowląt – proponuje linie spod znaku tradycji i elegancji, a wszystko w trosce o przyszłość i rozwój Twojego Dziecka.

Na co należy zwrócić uwagę wybierając pierwsze ubranka dla nadchodzącej pociechy? Po pierwsze: konstrukcja ubranek dopasowana do anatomii dziecka. Prościej znaczy lepiej. Po drugie: oferta. Mniej znaczy więcej. Po trzecie: estetyka. Monolitycznie, minimalistycznie, bez zbędnych akcentów. Po czwarte: jakość, materiał, który będzie bezpieczny i nie podrażni skóry dziecka. Wybór pada na bawełnę organiczną najwyższej jakości – peruwiańską PIMĘ.

Warto jest też zadać sobie pytanie: czego właściwie szukamy, czego potrzebujemy? A oto krótka lista propozycji, w które można się zaopatrzyć w dobrym internetowym sklepie z organiczną odzieżą dziecięcą.

Jego funkcjonalna, w pełni rozpinana konstrukcja, pozwala na szybkie przygotowanie dziecka do snu. Praktyczny ściągacz u dołu śpiworka ułatwia szybką, nocną zmianę pieluchy. Dla najmniejszych dzieci dodatkowo zaprojektowano bardzo przydatne rękawiczki, zintegrowane z rękawkami śpiworka. Jest on wykończony wysokiej klasy bezpiecznymi napami nie zawierającymi metali ciężkich. Występuje w trzech kolorach: naturalnej bieli, różowym dla dziewczynki lub błękitnym dla chłopca, dodatkowo ozdobiony jest haftem w czterech wersjach z naturalnymi motywami do wyboru. Do ich produkcji użyto farbników pochodzenia roślinnego. Śpiworki posiadają także certyfikat Lasting Color, który zapewnia trwały odcień nawet po wielokrotnym praniu.

Potwierdzeniem naturalności oraz najwyższej jakości materiałów wykorzystywanych przez Mon Petit Bébé jest zgodność z międzynarodowym standardem GOTS (Global Organic Textile Standard) dla bawełny organicznej. Dostępny jest również śpiworek Premium, występujący w kolorze naturalnej bieli, ozdobiony naturalnymi aplikacjami i delikatną kroszetką.

Bestsellerami są też prześliczne wyprawki (idealne na prezent dla nowonarodzonej i nowonarodzonego), ręczniczki z kapturkiem, kocyki, czyli to, co potrzebne jest już w pierwszych dniach po urodzeniu maluszka. Skompletowane wyprawki zaprojektowano z myślą o jeszcze nie do końca wtajemniczonych rodzicach, którzy z braku czasu czy pomysłu szukają i potrzebują gotowej oferty lub propozycji. Śpioszki, kaftanik, spodenki, body kimono z długim bądź krótkim rękawem (wygodna konstrukcja w stylu kimono, pozbawiona bocznych szwów, umożliwiająca założenie ubranka bez przekładania przez główkę dziecka), ręczniczki o dużej hydrofilności – czyli wchłanialności wody, ażurowe kocyki do wózeczka, umożliwiające swobodne oddychanie, to tylko kilka propozycji.

---