Jesteś tutaj: Home » Moda » Biżuteria » Galeria BiżuBizarre staje się miejscem magicznym 

Galeria BiżuBizarre staje się miejscem magicznym

W erze masowej produkcji biżuterii i tanich imitacji kamieni szlachetnych zdrowy snobizm zdobywa nowe znaczenie, a miejsca takie jak Galeria BiżuBizarre stają się miejscami magicznymi, które przyciągają rzesze zwolenników piękna.

Galeria BiżuBizarre znajdująca się w ekskluzywnych wnętrzach warszawskiego hotelu Sheraton to jedyny taki salon w mieście. Gabloty wypełnione po brzegi unikalną, w większości dawną biżuterią przyciągają wzrok każdego, który do niej zawita. To tu wracane jest życie wiekowym przedmiotom, nadawany jest nowy blask kamieniom szlachetnym i to tu w doborowym towarzystwie można wypić najsmaczniejszą kawę i porozmawiać o wiekowych klejnotach.

Kolekcjonerka i znawca biżuterii oraz właścicielka Galerii – Elżbieta Myśliwiec dba o to by każdy przedmiot był inny od pozostałych, by wszystkie precjoza były wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju.

Niesamowitą kolekcję Domu Aukcyjnego Jubiler24h można obejrzeć, przymierzyć i zakupić w Galerii BiżuBizarre to ewenement na skalę krajową. To w niej znajdzie się najmodniejsze w sezonie kamee, masywne bransolety, czy wymyślne spinki do mankietów. Galeria przychylna jest również stylistom, którzy doceniają niepowtarzalność kolekcji wykorzystując jej elementy w niecodziennych stylizacjach.

Historia

Założycielką i mecenasem, jak również właścicielką Domu Aukcyjnego Jubiler 24h jest Elżbieta Myśliwiec, prawnik, specjalista w zakresie aukcji i przetargów oraz dyplomowany gemmolog i certyfikowany rzeczoznawca diamentów i kamieni kolorowych, członek Polskiego Towarzystwa Gemmologicznego.

Elżbieta Myśliwiec ponad 15 lat temu rozpoczęła kolekcjonowanie, przywracanie do dawnej świetności oraz archiwizowanie antycznej biżuterii, postanowiła także restytuować dawne miejsce Polski na biżuteryjnej mapie świata, w czym z pewnością pomogły jej liczne podróże i doświadczenie zdobyte w najbardziej prestiżowych domach aukcyjnych na świecie, w tym szczególnie: Bonham’s, Christie’s, Dorotheum Phillips, Sotheby’s, z którymi współpracuje.

Aby tego dokonać, w 2008 roku powołała do życia DOM AUKCYJNY JUBILER 24h, wspierany przez tematyczne aukcje internetowe: www.antiquebizu.eu; www.artbizu.eu; www.modernbizu.eu; oraz serwisy: www.antiquebizu.pl; www.artbizu.pl; www.modernbizu.pl. Jej wiedza i doświadczenie sprawiają, że Dom Aukcyjny Jubiler 24h spełnia światowe standardy znawstwa, rzeczoznawstwa oraz handlu biżuterią i kamieniami szlachetnymi.

Z czasem zrodziła się potrzeba stworzenia miejsca, w którym będzie można nie tylko obejrzeć i kupić piękną, unikalną biżuterię, ale także napić się kawy i podyskutować w niepowtarzalnej atmosferze.

W lutym 2010 roku, w warszawskim hotelu Sheraton, odbyło się otwarcie galerii Domu Aukcyjnego Jubiler 24h. Galeria BIŻUBIZARRE to miejsce magiczne, w którym można nie tylko obejrzeć i kupić arcydzieła sztuki złotniczej. To przede wszystkim centrum kultury i dobrego smaku. Działalność galerii nie ogranicza się jedynie do prezentacji i obrotu najwyższej klasy biżuterią. W najbliższym czasie zespół D.A. Jubiler 24h zamierza zainicjować działalność edukacyjną. W planach są m.in. wieczory tematyczne, prezentacje, aukcje, wernisaże, oraz ciekawe szkolenia dla osób, pragnących dowiedzieć się więcej na temat gemmologii i historii sztuki jubilerskiej.

Misja
Naszym celem jest przywrócenie mody na prawdziwą biżuterię. Prawdziwą, czyli piękną, unikalną i wartościową. Marzymy, żeby zarówno kobiety, jak i mężczyźni, tak jak to miało miejsce w dawnych czasach, mieli odwagę ją posiadać i nosić, tworząc własne, niepowtarzalne kolekcje.

Pragniemy ukazać niezwykłość i różnorodność kamieni szlachetnych, bogactwo ich barw i kształtów. Nazywane kwiatem królestwa minerałów, kamienie szlachetne są trwałe, drogocenne i kryją w sobie fascynujące tajemnice. My wierzymy, że niedostrzegalne promieniowanie i życiowe wibracje, charakteryzujące jedynie naturalne klejnoty, mają cudowny wpływ na tych, którzy je noszą.

Do stworzenia pięknej biżuterii potrzebna jest natura, która dostarcza surowiec oraz ludzie, którzy nadadzą mu niepowtarzalny wygląd. Dlatego tak wielką wagę przywiązujemy do kunsztu jubilerów. W efekcie każda kupiona u nas rzecz to w istocie małe dzieło sztuki.

Naszą ofertę wyróżnia bogata kolekcja biżuterii historycznej. Zachęcamy do odkrywania uroku i mocy zaklętych w starych pierścionkach, kolczykach czy sekretnikach. Zwierają jedyne w swoim rodzaju wspomnienia, do których możemy dopisać naszą własną historię.

Dom Aukcyjny Jubiler 24h narodził się z pasji, którą pragniemy podzielić się z  jak największym gronem. Cieszymy się, gdy możemy wprowadzić nowe osoby w świat pięknej biżuterii, ale z równie wielką radością doradzamy tym, którzy, na co dzień obcują z drogocennymi przedmiotami i mają na ich temat dużą wiedzę, ale wciąż poszukują nowych precjozów.

---