Jesteś tutaj: Home » Info » Na cztery Łapy » Jakiego wybrać psa dla małego dziecka? 

Jakiego wybrać psa dla małego dziecka?

Jakiego psa najlepiej wybrać kiedy mamy małe dzieci

jaką rasę wybrać

Kiedy decydujemy się na psa musimy pamiętać, że staje się on członkiem naszej rodziny.  Jaką wybrać rasę psa dla dziecka, to decyzja bardzo poważna i odpowiedzialna, dlatego trzeba koniecznie zapoznać się z charakterami ras psów i wybrać takiego, który będzie pasował do całej naszej rodziny.  Nie powinniśmy wybierać psa tylko dlatego, że taka rasa jest aktualnie w modzie i nam się podoba, ale należy wnikliwie przyjrzeć się jego potrzebom i zachowaniu. Pies musi czuć się w naszym domu szczęśliwy i musimy zapewnić mu podstawowy komfort.      

Jeśli mieszkasz w bloku unikaj wybierania ras, które potrzebują dużo przestrzeni do biegania. Nie będziesz w stanie zapewnić swojemu psu podstawowych potrzeb, jakie są niezbędne aby chował się zdrowo. Psy o dużych rozmiarach jak owczarki i psy pasterskie najlepiej czują się na otwartych przestrzeniach, więc świetnie nadaje się jeśli mamy ogród. Zamykanie ich w mieszkaniu może doprowadzić do nadpobudliwości pasa lub apatii.   

Kolejnym kryterium jakie musisz brać pod uwagę to czas jaki możesz poświęcić psu. Niektóre rasy wymagają dużego zainteresowania a jeśli my spędzamy większość czasu poza domem taki pies będzie czuł się w naszym domu samotny i nieszczęśliwy.  Amstaffy potrzebują stałego kontaktu z domownikiem a pozostawiane ich na większość dnia samych w domu może doprowadzić, że staną się złośliwe i nieposłuszne.  

Jednak mieliśmy zastanowić się nad psem nadającym się dla małych dzieci. Tu też nie jest sprawa jednoznacznie prosta. Jeśli mamy więcej niż jedno małe dziecko to koniecznie musimy wybrać pasa cierpliwego o charakterze spokojnym, któremu nie będą przeszkadzały dzieci i hałas jaki naturalnie tworzą wokół siebie. Taką cierpliwą rasą będzie niewątpliwie labrador retriever.         

Autor; Irmina Momentowicz

---