Jesteś tutaj: Home » Wydarzenia » Koncert do Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki 

Koncert do Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki

7 stycznia | Smykofonia - "Słońce, księżyc i gwiazdeczki"

Zapraszamy na koncert do Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki 
godz. 11.00 - koncert dla niemowląt 
godz. 12.30 - koncert dla maluszków do 6 roku życia 

 Tym razem w Smykofnii zagości duet "Sol et Luna" czyli Saba Krasoczko i Mieczysław Litwiński zaprezentują melodie, piosnki i piosneczki z różnych stron świata i z różnych epok. Posłuchamy interesującego śpiewu oraz wielu niezwykłych instrumentów. Koncert poprowadzi Ada Kortas

Bilety do nabycia poprzez Ebilet

Strona festiwalu: www.smykofonia.pl

Smykofonia to sezon koncertowy przygotowany z myślą o niemowlętach, dzieciach w wieku przedszkolnym i ich rodzicach, dziadkach, wujkach i ciociach pod hasłem: "Na muzykę nigdy nie jest za wcześnie!" 
Wiedza o wczesnym rozwoju zdolności muzycznych dzieci, jak również silny trend odbudowujący rodzinne uczestniczenie w zdarzeniach mu­zycznych są motorem działania dla nas i wielu renomowanych instytucji mu­zycznych w Europie i Ameryce Północnej, które organizują stałe cykle koncertowe dla najmłodszych. Bezpośrednią inspiracją Smykofonii jest cykl "Chamber Tots" (Kameralne Maluchy), organizowany przez słynną Wigmore Hall w Londynie.

Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki współorganizuje koncerty Smykofonii odbywające się na scenie E12 przy ulicy Elektoralnej 12 w Warszawie. 
Organizatorem festiwalu jest fundacja "Muzyka jest dla wszystkich" a patronem artystyczny Orkiestra Sinfonia Varsovia.

Artyści występujący 7 stycznia:

Mieczysław Eligiusz Litwiński - kompozytor, multiinstrumentalista i śpiewak o „wirtuozowskiej skali głosu" (The New York Times). Mieszkał i tworzył w Polsce, Stanach Zjednoczonych i na Litwie. Wykonywał swoją muzykę w wielu krajach wschodniej i zachodniej Europy, w Iranie, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych (m. in. w Carnegie Hall).

Saba Krasoczko - śpiewaczka o klasycznym wykształceniu wokalnym, wzbogaconym potem o doświadczenia śpiewu gregoriańskiego rekonstruowanego w oparciu o żywe tradycje ludowe, a następnie naukę u śpiewaczek perskich. Śpiewała jako solistka w teatrze dramatu liturgicznego „Schola Teatru Wiejskiego Węgajty" w wielu krajach Europy. Wykonuje też repertuar świeckiej muzyki średniowiecza: (trecento, kantigi). Aktorka nurtu off, językoznawca, tłumacz, nauczyciel.

Adriana Kortas - poprowadziła 20 pierwszych "Poranków Muzycznych", które stały się znaną i lubianą edukacyjną imprezą muzyczną, organizowaną przez Akademię Muzyczną dla dzieci w Bydgoszczy. Brała udział w nagraniu piosenek do podręcznika K. Stasińskiej "120 lekcji muzyki" wydanego przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Jako akompaniator wystąpiła w cyklu programów telewizyjnych realizowanych przez W. Krenza pt.: "Nutka w nutkę" adresowanych do najmłodszych słuchaczy. Ukończyła wiele kursów i seminariów związanych ze znanymi na świecie metodykami nauczania muzyki (C. Orff, E. J. Dalcroze, Z. Kodaly), kursy pedagogiki zabawy oraz teorii uczenia się muzyki E. E. Gordona.

 

---