Jesteś tutaj: Home » Wydarzenia » Miss kosmetyczek 2012 

Miss kosmetyczek 2012

10 najpiękniejszych kosmetyczek

 

W zakończonych właśnie eliminacjach do konkursu Miss Kosmetyczek 2012, wyłoniono 10 finalistek. 8. stycznia wezmą one udział w uroczystej Gali w Hotelu Sheraton, na której wręczony zostanie tytuł najpiękniejszej.

 

Finałowa dziesiątka została wybrana spośród ponad 70 kandydatek z całej Polski. Wszystkie uczestniczki, które zakwalifikowały się do ścisłego finału, łączy wiele – są piękne, ambitne, posiadają rozległe zainteresowania a przede wszystkim dbają o karierę zawodową.

 

Kandydatki poza pracą angażują się w działalność na różnych polach. Najmłodsza z nich, dwudziestoletnia Milena Malinowska, na co dzień jest aktywną wolontariuszką i chce zostać ratownikiem medycznym. Z kolei Anna Matuk od urodzenia nie słyszy na jedno ucho, a do drugiego dociera jedynie 30% dźwięków z otoczenia. Chce jednak udowodnić innym, że niepełnosprawność nie przeszkadza w spełnianiu własnych marzeń. Ukończone studia na dwóch kierunkach – pedagogika i kosmetologia pozwoliły jej na urzeczywistnienie jednego z nich. Anna jest bowiem wykładowcą na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Szczyrku, gdzie prowadzi zajęcia dla dojrzałych kobiet.
 

Wiele kandydatek do tytułu Miss Kosmetyczek doskonale wie, jak rozwijać swoją karierę zawodową. Kalina Skwarcz, która specjalizuje się w wizażu, kieruje własnym salonem kosmetycznym, a jednocześnie prowadzi zajęcia w szkole tańca towarzyskiego. Jej umiejętności taneczne mogły podczas zgrupowania podziwiać pozostałe uczestniczki. Justyna Tuszyńska również prowadzi swój własny salon i pracuje jako instruktorka fitness. Monika Talicka, tak jak pozostałe uczestniczki, łączy kosmetologię ze sportem. Jej ulubionymi dyscyplinami są wszelkie sporty zimowe. Poza rozległymi zainteresowaniami Monika skupia się także na rozwoju kariery. Obecnie jest na etapie realizacji swojego marzenia, bo już w styczniu otwiera własny salon kosmetyczny.  

 

Podróżowanie to coś, co finalistki konkursu kochają najbardziej. Specjalista od zabiegów na ciało – Marta Słomska uwielbia poznawać nowe miejsca i ludzi z innych kultur. Ze szczególnym rozrzewnieniem wspomina swoje pobyty w USA i Brazylii.  Z kolei Agnieszka Fenning do tego stopnia została urzeczona pięknem barcelońskiej architektury, że odwiedza to miasto przynajmniej raz do roku, a swój własny salon kosmetyczny nazwała na cześć Gaudiego.

 

Okazuje się także, że zawód kosmetyczki może iść w parze z rozwijaniem pasji do muzyki. Angelika Plank po pracy gra na pianinie i śpiewa w zespole Eramos. Od kilku lat uczy się także tańca towarzyskiego. Podobnie jak Beata Wilczyńska, która urzeczona baletem, sama ćwiczy nad swoją postawą i sylwetką trenując klasykę.

 

Jeśli ktoś uważa, że kosmetyczki to delikatne kobiety, może zmienić zdanie po poznaniu Danuty Kryszczuk. Choć ta drobna blondynka z pozoru nie wygląda na pasjonatkę motoryzacji, w wolnym czasie najlepiej relaksuje się wsiadając za kierownice samochodu rajdowego. I choć nie raz podczas wyścigu robiło się niebezpiecznie, niechętnie ściąga nogę z gazu.

 

Jury będzie miała bardzo trudne zadanie aby wybrać tę jedyną, którą uhonorują tytułem Miss Kosmetyczek. Rywalizacja będzie więc z pewnością zacięta. Gala wyborów Miss Kosmetyczek odbędzie się już 8. stycznia w hotelu Sheraton. Więcej informacji o konkursie i uczestniczkach na www.clarena.pl.

  

---