Jesteś tutaj: Home » Wydarzenia » Natalia Jaroszewska wykłada na uczelni 

Natalia Jaroszewska wykłada na uczelni

Natalia Jaroszewska wykładowcą w VIAMODA INDUSTRIAL

Natalia Jaroszewska rozpoczęła współpracę z VIAMODA INDUSTRIAL, jedyną w Polsce wyższą szkołą profesjonalnie przygotowującą do pracy w sektorze mody. Projektantka w roku akademickim 2012/2013 będzie prowadzić autorskie zajęcia ze studentami w ramach warsztatów projektanta.

Natalia Jaroszewska jest jedną z najbardziej cenionych projektantek. Magazyn „Elle” określił ją nadzieją polskiej mody. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi uważana jest za eksperta w dziedzinie historii mody – co udowodniła tworząc książkę „Chłopczyce, uwodzicielki, damy - polska moda Międzywojnia” wydanej pod patronatem Muzeum Historii Polski. Styl Natalii Jaroszewskiej określany jest jako „200% kobiecości”, a sama projektantka podkreśla, że najważniejsze jest dla niej dopasowanie kreacji do indywidualnych cech klientki, parafrazując słowa Coco Chanel „nie ma kobiety, nie ma sukienki”. W lutym 2012 roku projektantka obchodziła 10-lecie pracy twórczej, prezentując wyjątkową jubileuszową kolekcję.

„Jestem ogromnie podekscytowana współpracą z VIAMODA INDUSTRIAL. Cieszę się, że będę mogła przekazać studentom moją wiedzę na temat mody, którą zdobywam od wielu lat. Program studiów umożliwia mi autorskie prowadzenie zajęć, stąd planuję połączenie wykładów teoretycznych z praktycznym przygotowywaniem projektów i kolekcji. Mam nadzieję, iż pomogę studentom w budowaniu kariery zawodowej, a w przyszłości będę gościem podczas ich autorskich pokazów” - mówi Natalia Jaroszewska.

VIAMODA INDUSTRIAL jest nową na polskim rynku szkołą mody i wzornictwa o międzynarodowym charakterze. Uczelnia powstała w odpowiedzi na rzeczywiste potrzeby rynku i dynamicznie rozwijającego się w Polsce środowiska profesjonalistów w sektorze mody. W skład zespołu pedagogów wchodzą wybitni polscy i międzynarodowi specjaliści, autorytety branży mody. Niewątpliwą zaletą szkoły jest fakt, iż wykładowcy czynnie działają w branży modowej, dzięki czemu ich wiedza poparta jest doświadczeniem i wieloletnią pracą w zawodzie. Ich aktywność zawodowa pozwala dostosowywać program zajęć do zmieniającej się rzeczywistości modowego przemysłu.

Natalia Jaroszewska będzie prowadzić autorskie zajęcia w roku akademickim 2012/2013 na kierunku Wzornictwo w trybie stacjonarnym studiów pierwszego stopnia (licencjat).


---