Jesteś tutaj: Home » Moda » Pokazy mody » Pokaz mody Aleksandry Kucharczyk-kolekcja jesień/zima 2012 

Pokaz mody Aleksandry Kucharczyk-kolekcja jesień/zima 2012

 


Kolekcja jesień/zima 2012

 

Kolekcja na nadchodzący sezon jesień/zima 2012/2013 inspirowana jest zdjęciami  Edwarda

S. Curtis'a przedstawiającymi różnye plemiona Indian Ameryki Północnej. Czarno-białe fotografie, z pierwszej dekady XX wieku, wpłynęły na kolorystykę , która opiera się na czerni i szarościach, oraz materiałach, takich jak ciepłe i grube wełny z włosem oraz  delikatne dzianiny.  W kolekcji nie mogło zabraknąć, charakterystycznych dla Aleksandry Kucharczyk form botanicznych, wprowadzone zostały piękne nadruki przedstawiające pozbawione liści gałęzie drzew.

 

 Zdjęcia do nadruków są autorstwa młodej i zdolnej warszawskiej fotografki, Idy Strzelczyk, z którą projektantka współpracowała przy tworzeniu lookbooków wcześniejszych kolekcji. Każdy element ubioru wzbogacony o te piękne fotografie z botanicznym ornamentem staje się prawdziwym dziełem sztuki.  Aleksandra Kucharczyk zdecydowała się na subtelne zdjęcia, idealnie wpisujące się w styl proponowany przez projektantkę. 

 

Na ubraniach pojawiają się elementy srebra i złota, rozjaśnianiące całą kolekcję. Wszystkie sylwetki sprawiają wrażenie spokojnych i mocnych, podobnych do Indian których siła i potęga wynikała z wewnętrznej równowagi. Indiańska nawiązanie nie jest oczywiste, zawiera się jedynie w subtelnych elementach takich jak ozdoby i wykończenia z plecionek, drapowania dzianin zakończonych prymitywnymi supłami. Inspiracja była tu jedynie bodźcem do stworzenia ubrań nowoczesnych, nie będących przebraniem, dla kobiet ceniących sobie wygodę ,ceniących stan wewnętrznej równowagi, podkreślających subtelną kobiecość.


---