Jesteś tutaj: Home » Moda » Pokazy mody » Pokaz mody Natalia Jaroszewska - Relacja Fashion Week Poland kwiecień 2013 

Pokaz mody Natalia Jaroszewska - Relacja Fashion Week Poland kwiecień 2013

Fashion Week kwiecień 2013

POKAZY MODY NA FASHION WEEK WIOSNA 2013 

Pokaz mody Natalia Jaroszewska  - Relacja Fashion Week Poland kwiecień 2013

Już po raz ósmy w Łodzi na Fashion Week spotykają się projektanci mody aby zaprezentować kolekcje na nadchodzący sezon.

Jest to czas kiedy cały świat mody skupia się w jednym miejscy, na największej modowej imprezie w Polsce.

Impreza Fashion Week jest dlatego taka ważna, bo promuje polskich projektantów za granicą naszego kraju.  

Renata Paradis

 

Zapraszamy do zapoznania się pokazem Natalia Jaroszewska, foto; Przemek Stoppa

Pokaz mody Natalia Jaroszewska Relacja Fashion Week Poland kwiecień 2013

Pokaz mody Natalia Jaroszewska Relacja Fashion Week Poland kwiecień 2013

Pokaz mody Natalia Jaroszewska Relacja Fashion Week Poland kwiecień 2013

Pokaz mody Natalia Jaroszewska Relacja Fashion Week Poland kwiecień 2013

Pokaz mody Natalia Jaroszewska Relacja Fashion Week Poland kwiecień 2013
„Modowy eklektyzm” – kolekcja Natalii Jaroszewskiej na jesień-zimę 2013/2014, którą zaprezentowano w sobotę 20 kwietnia podczas, Fashion Philosophy Fashion Week Poland w Łodzi. Projektantka zaprezentowała swoją najnowszą kolekcję na sezon jesień-zima 2013/2014. Projektantka stworzyła eklektyczną kolekcję opartą na niebanalnych połączeniach. Bazą kolekcji są monochromatyczne sylwetki w czerni i granacie. Pojawiają się również zestawienia czerni z bielą, oraz tkaniny boucle w odcieniach niebieskiego, szarości i srebra. Elementem przewijającym się przez większość sylwetek są skórzane wykończenia – karczki i panele w sukienkach, listwy przy żakietach. W kolekcji widać zapożyczenia z męskiej garderoby – damską wersję fraka oraz bryczesów. Różnorodność elementów kolekcji w zestawieniu z jej minimalistyczną kolorystyką pozwala na swobodne ich komponowanie w zależności od pory dnia i okazji.
 
Kolekcja jesień-zima 2013/2014 w nietuzinkowy sposób łączy charakterystyczny styl Jaroszewskiej z rock&roll’owym pazurem – tworząc spójną i efektowaną linię. Jak w każdym sezonie, projektantka postawiła na najwyższej jakości materiały. W kolekcji dominują wełniane i wiskozowe dzianiny, wełny boucle, jedwabny aksamit i naturalna skóra. Ciekawostką kolekcji są topy uszyte ze strukturalnej jedwabnej organzy, nawiązujące do origami.„Moda lubi kontrasty. Moja najnowsza kolekcja na sezon jesień-zima 2013/2014 zainspirowana jest eklektyzmem. Z pozoru niepasujące do siebie elementy w zestawieniu tworzą intrygującą całość. To połączenie eleganckiego szyku i niewymuszonej wygody – bo doskonałe ubranie to takie, w którym świetnie wyglądamy i dobrze się czujemy” – mówi projektantka, Natalia Jaroszewska.

Nowością u Jaroszewskiej są kobiece fraki, w kolekcji pojawiają się również kombinezony. Podczas pokazu nie mogło zabraknąć miękko drapowanych sukienek z wiskozowego dżerseju, ciężkich spódnic maxi oraz sukienek i blezerów z wełnianych dzianin. Elementy kolekcji można ze sobą swobodnie miksować otrzymując w efekcie intrygującą całość. Jaroszewska ubiera kobiety, które cenią sobie połączenie ekskluzywnego szyku i wygody, dlatego zadbała, aby ubrania, dzięki wysublimowanej formie, świetnie układały się na sylwetce, a jednocześnie były komfortowe.Butów do pokazu podczas Fashion Week użyczyła marka Kazar.Więcej informacji na temat projektów Natalii Jaroszewskiej można znaleźć na stronie www.jaroszewska.eu.

Informacje o Natalii Jaroszewskiej: Natalia Jaroszewska jest jedną z najbardziej cenionych projektantek. Magazyn „Elle” określił ją nadzieją polskiej mody. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi uważana jest za eksperta w dziedzinie historii mody – co udowodniła tworząc książkę „Chłopczyce, uwodzicielki, damy – polska moda Międzywojnia” wydanej pod patronatem Muzeum Historii Polski. Styl Natalii Jaroszewskiej określany jest jako „200% kobiecości”, a sama projektantka podkreśla, że najważniejsze jest dla niej dopasowanie kreacji do indywidualnych cech klientki.

Parafrazując słowa Coco Chanel „nie ma kobiety, nie ma sukienki”. Jej klientkami są największe gwiazdy polskiego showbiznesu, jak np. Daria Widawska, Anna Czartoryska, Edyta Herbuś. Natalia Jaroszewska autorskie kolekcje prezentuje także podczas zagranicznych pokazów m.in. w Dusseldorfie, Wiedniu, Paryżu, Londynie czy Hawanie. W lutym 2012 roku projektantka obchodziła 10-lecie pracy twórczej, prezentując wyjątkową jubileuszową kolekcję. Malarstwo i rysunek są wielką pasją Natalii Jaroszewskiej. Absolwentka ASP rozwija swoje umiejętności warsztatowe, opracowując nowe formy rysunku żurnalowego. Ma w dorobku dwie autorskie wystawy w Warszawie oraz rok ilustrowania dla magazynu ELLE.Więcej informacji o Natalii Jaroszewskiej na www.jaroszewska.eu.

---