Jesteś tutaj: Home » Moda » Pokazy mody » Pokaz mody w Nowohuckim Centrum Kultury 

Pokaz mody w Nowohuckim Centrum Kultury

SAPU TENNIS SHOW był zupełnym zaskoczeniem dla znawców mody tenisowej i tenisistów, których wielu przyszło na pokaz w sobotę 2 czerwca. wybieg w Nowohuckim Centrum Kultury zamienił się na krótki czas w tętniący feerią kolorów kort. Przy około tysięcznej publiczności prace słuchaczy SAPU pokazały modelki agencji Reklamex www.reklamex.krakow.pl, współorganizatora pokazu. Studenci Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru zaprezentowali zupełnie nowe spojrzenie na ubiór tenisowy odbiegające od znanych od lat standardów. Wykorzystali nie stosowane to dotąd koronki, ręcznie barwione bawełny, tkaniny wzorzyste, srebrne, złote oraz błyszczące lureksy kojarzące się zazwyczaj z wieczorem. Pojawiło się również sporo sylwetek, w których autorzy skupili się na nowatorskim podejściu do klasycznego stroju tenisowego, poszukiwali ciekawych rozwiązań konstrukcyjnych i kolorystycznych. Zachowano jednak podstawową zasadę - wszystkie stroje spełniały wymóg użyteczności, zastosowane tkaniny były elastyczne, a stroje nie krępowały ruchu. Czas pokaże, czy propozycje SAPU zakrólują na Roland Garros i Wimbledonie. Ale na pewno tegoroczny pokaz zachęci do zainteresowania się tenisem, zwłaszcza, że Agnieszka Radwańska świeci triumfy na swiatowych turniejach.


Tegoroczne sylwetki z surówki, dzieło pierwszoroczniaków, również zachwycały kreatywnością i precyzją wykonania. Studenci udowodnili, że nie ma barier w znajdowaniu nowych pomysłów na realizację ubioru
z tego pozornie nudnego tworzywa. Geometria, elementy zaczerpnięte z kultury ludowej, pikowania
i dekonstrukcje to tylko kilka przykładów.

Zachęcamy do głosowania w konkursie internetowym na stronie www.ksa.edu.pl. Internauci zadecydują, który model z surówki okaże się najatrakcyjniejszy i kto zostanie pierwszą rakietą SAPU. Na głosujących czekają trakcyjne nagrody: kursy wakacyjne ufundowane przez Krakowskie Szkoły Artystyczne i kosmetyki od partnera pokazu Labolatorium Kosmetyków Naturalnych Farmona. Konkurs trwa od środy 6 czerwca od godz. 15.00 do środy 13 czerwca do godz. 15.00.

---