Jesteś tutaj: Home » Moda » Moda dziecięca » Świąteczne kreacje dla małych księżniczek 

Świąteczne kreacje dla małych księżniczek

Czas świąt, szczególnie dla dzieci, jest okresem wyjątkowym. Kto wie, może tym razem zapuka do naszych drzwi ten najbardziej wyjątkowy gość, dla którego warto włożyć najbardziej odświętną kreacje?

Nasze oczko w głowie

I przyszedł czas magicznej zimy, mroźnej, groźnej, ale i pięknej zarazem. Za oknami biało, na ulicach widać coraz więcej migoczących światełek. I znowu przyjdzie Ci zawieszać bombki na choince, pakować prezenty, pomagać mamie w przygotowywaniu świątecznych potraw, a także chodzić na długie klimatyczne spacery w poszukiwaniu najpiękniejszej szopki wigilijnej. A jak wybije godzina zero przyjadą goście, zjedzie się rodzina z najdalszych stron Polski i wszystkie oczy będą zwróconę właśnie na Ciebie. Gdybyś tylko wiedziała, że w coocoo czekają na Ciebie przepiękne kreacje na ten wzniosły i wyjątkowy wieczór, podczas którego przyjdzie Ci dzielić się opłatkiem, śpiewać kolędy i słuchać opowieści dziadka kim był ten mały chłopiec co się w żłobie narodził.

Czas Świąt, szczególnie dla dzieci, jest okresem wyjątkowym. Poza niezliczoną ilością czekających na nie niespodzianek, w powietrzu unosi się magiczna atmosfera, tajemniczość i historia, która przekazywana jest od pokoleń z ust do ust, pod postacią kolęd, symboli i tradycji. Nie ma chyba dziecka, które nie kocha Świąt. Nie ma chyba rodzica, który nie życzyłby sobie uśmiechu na twarzach swoich dzieci w tym wyjątkowym okresie. Wszystko na ten czas musi być dopięte na ostatni guzik, dlatego już teraz warto przewidzieć wszystkie ewentualności. Kto wie, może tym razem zapuka do naszych drzwi ten najbardziej wyjątkowy gość, dla którego warto włożyć najbardziej odświętną kreacje?

Najważniejsza tradycja

Nazwa „Wigilia” pochodzi z łaciny i oznacza czuwanie, bezsenność, straż, warte. Sama Wigilia poprzedza dzień Narodzenia Bożego i tego dnia całe rodziny spotykają się, aby w miłej i ciepłej atmosferze wspólnie spożyć wigilijną wieczerzę. Tradycja mówi, że jeżeli w ten dzień zyskamy życzliwość i sympatię, cały następny rok będzie taki. Dlatego warto dopiąć wszystko do ostatniego szczegółu. Na początku wspólnie z rodziną ustalmy gdzie odbędzie się kolacja wigilijna i kto będzie w niej uczestniczył. Pamiętajmy o dodatkowym nakryciu dla nieznajomego gościa. Zbigniew Kossak pisze, że „ktokolwiek zajdzie w dom polski w święty wieczór wigilijny, zajmie to miejsce i będzie przyjęty jak brat”.

Pozostawiając wolne miejsce przy stole wyrażamy również pamięć o naszych bliskich, którzy nie mogą świąt spędzić z nami. Miejsce to może również przywodzić nam na pamięć zmarłego członka rodziny. Niegdyś w Polsce wieczerze wigilijna rozpoczynało sie, gdy na niebie ukazała się pierwsza gwiazda, jednak zwyczaj ten w części domów poszedł w niepamięć, ze względu na nasze oczka w głowie, które do późnej nocy mogłyby nie wytrzymać. Dlatego kolacja rozpoczyna się zazwyczaj tuż po zmroku. Wtedy cała rodzina gromadzi się w jednym pokoju, przy stole nakrytym białym obrusem. Pod nim rozłożone jest siano. Dopiero po podzieleniu się opłatkiem możemy skosztować postnych 12 potraw przygotowanych na ten wyjątkowy wieczór.

Pierwsza gwiazdka na niebie… najważniejsza obok Ciebie

Każdy z nas czeka cały rok na ten wyjątkowy czas. Nie ma chyba bardziej urokliwego okresu w roku niż Święta Bożego Narodzenia. Zaśnieżone miasta, pełne pośpiesznie poszukujących prezentów ludzi, każdy myśli o tych najbliższych, aby zrobić im największą przyjemność, aby ten właśnie wieczór sprawił, że każdy poczuje się najbardziej wyjątkowy na świecie, że ta chwila zostanie zapamiętana na długo dla wszystkich. Twoja córka tego wieczoru także powinna czuć się i wyglądać wspaniale, dlatego przygotuj dla niej strój, o którym zawsze marzyła.

Projektantka marki Nellystella wyszła z założenia, że ubrania dla dzieci powinny spełniać ich najwyższe oczekiwania, tak aby zarówno rodzice, jak i dziecko czuły satysfakcję z ich noszenia. W każdym ubranku czuć świeżość i oryginalność, przez co mogą stać się ulubioną częścią garderoby Twojej córki. W Coocoo znajdziesz np. czerwoną wełnianą kurtkę, która w połączeniu z szarym kaszmirowo-wełnianym ocieplaczem na szyję będzie idealnym rozwiązaniem na wizytę w Kościele. Równie wspaniałe i godne polecenia jakościowo są produkty duńskiej marki Norlie, gdyż większość wykonana jest z najwyższej jakościowo wełny i bawełny, a do tego mają bardzo klasyczny i elegancki krój. Podczas świątecznej wizyty u znajomych ubierz małą w szarą sukienkę Vintage, a do tego niezastąpiony klasyczny gruby, miękki i ciepły kardigan w ciekawe wzory. W Coocco zaopatrzysz się także w niezbędne rajstopki tej marki. Zobaczysz, że w tych zestawach rumieniec nie będzie schodził z twarzy tej małej dziewczynki. W końcu wszystko to robimy dla naszego oczka w głowie.

Na pamiątkę

Spraw, aby te Święta były inne od wszystkich. Niech wyróżniają się czymś nowym, czymś świeżym, czymś co zostanie na długo zapamiętane przez całą rodzinę. Twoja córka będzie przepięknie prezentować się na zdjęciach w jedwabnej czerwonej sukience od Nellystella, a magiczna atmosfera zostanie uwieczniona na długo. Nie pozwól, aby jakikolwiek element mógł wyprowadzić Was w ten wigilijny wieczór z równowagi, pomimo tak licznych obowiązków i przygotowań. W końcu w ten dzień nawet zwierzęta zaczną mówić ludzkim głosem.

---