Jesteś tutaj: Home » Info » Na cztery Łapy » Twój psiak też zasłużył na wakacje! 

Twój psiak też zasłużył na wakacje!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dla wielu psów, niezależnie od rasy czy wielkości, zmiana miejsca jest dużym stresem.
Niektóre psiaki uwielbiają podróż samochodem, inne zaś mają chorobę lokomocyjną.
Psy, które lubią jeździć i dobrze radzą sobie z nowymi sytuacjami, łatwiej zaadaptują się do nowych warunków.

Tekst: Marta Milczewska

 Doceń swojego psiaka za to, że wnosi do twojego życia tyle radości, pilnuje domu i kocha cię bardziej niż samego siebie – zabierz go ze sobą na wakacje! Może okazać się, że to będzie najlepszy urlop nie tylko dla twojego psiego przyjaciela, ale również dla ciebie.Wybór odpowiedniego miejsca to jedna z najważniejszych kwestii.

Należy wybrać spokojne miejsce, w dodatku takie, do którego można przyjechać z psem bez żadnych przeszkód. Na pierwsze wakacje ze swoim milusińskim warto wybrać się niezbyt daleko od domu, aby podróż nie trwała za długo. Nawet krótki dystans pozwoli ci na obserwację zwierzaka i jego zachowań podczas podróży.

Na wakacje z psem nie wybieraj dużych miastach, gdzie panuje zgiełk i hałas, ponieważ twój pupil będzie narażony na niepotrzebny stres.
Na pierwszą wyprawę z psem najlepiej wybrać się samochodem, ponieważ w razie ewentualnych problemów z pupilem ten środek transportu zapewnia największą swobodę i niezależność.Podczas podróży samochodem niezbędny jest plastikowy transporter, który można przypiąć pasami do tylnego siedzenia.

Dla wielu psów tego typu klatka stanowi bezpieczny azyl, który zapewnia im poczucie komfortu i sprawia, że nie denerwują się one w czasie jazdy. Nadpobudliwe psy, mające tendencje do szczekania w samochodzie i kontrolowania otoczenia wokół pojazdu, powinny być przewożone w transporterze. Z kolei na krótszych trasach doskonale sprawdzają się torby dla zwierząt. Innym praktycznym rozwiązaniem są specjalne pasy dla czworonogów, tzw. puszorki.

Zakłada się je psu, a metalową sprzączkę wpina w zapięcie od pasów w samochodzie. To niezwykle wygodny sposób – dzięki takim szelkom psiak nie będzie przemieszczał się po samochodzie, co jest niezwykle ważne ze względów bezpieczeństwa.W podróż warto zabrać również inne potrzebne rzeczy, np. zapas wody i miskę bądź też specjalną butelkę na wodę połączoną z miską. Przydatne mogą okazać się tabletki dla zwierząt redukujące stres podczas jazdy.

Mata, która nie przepuszcza płynów, to kolejna rzecz, o której warto pamiętać, a ulubiony kocyk czy zabawki pomogą twojemu pupilowi poczuć się bezpieczniej w nowym miejscu.W psiej walizce powinny się znaleźć:· zapas wody i karmy· smakołyki· woreczki na odchody· przybory do pielęgnacji (szczotki, szampony itp.)· kilka ulubionych zabawek· legowisko lub ulubiony kocyk do spania.Przed wyjazdem podaj swojemu czworonożnemu przyjacielowi preparat na kleszcze i pchły oraz upewnij się, że jego wszystkie wymagane szczepienia są aktualne.

Kocyki i zabawki niezbędne podczas podróży i wakacji ze swoim psiakiem możesz kupić w sklepie Bowl & Bone Republic:

http://www.bowlandbone.pl/pl/c/Kocyki/60

http://www.bowlandbone.pl/pl/c/Czas-na-zabawe/62

 

 

---